המלצות לאישה בהריון העומדת לטוס

אין מניעה לטוס במהלך ההריון

ייתכן ואת חווה לחץ מסוים ממחשבה על לטוס בזמן ההריון. חשוב שתדעי כי עבור אישה בהריון המצויה ברמת סיכון נמוכה, ללא סיבוכים רפואיים כלשהם - אין שום מניעה לטוס ואין הדבר מהווה עבורה סיכון גבוה יותר מאשר זה שיש לאישה שאינה בהריון.

 

הקפידי להצטייד באישורים המתאימים

החל משבוע 28, על אישה בהריון שעולה לטיסה להחזיק ברשותה אישור מהרופא המטפל המכיל מידע לגבי מצבה (למשל, באיזה שבוע להריון היא מצויה). היא יכולה להמשיך לטוס עד ארבעה שבועות לפני הלידה הצפויה (עד שבוע 36).

 

כעת לאחר שהבהרנו שטיסה נחשבת בטוחה, בכל זאת ישנם דברים שרצוי שתדעי ותיישמי טרם טיסתך:

-          במידה וריכוז חמצן נמוך עשוי להחמיר בעיה קיימת שאת מודעת לה, עלייך לוודא כי יש באפשרותך לקבל חמצן בטיסה, במידת הצורך.

-          תרופה נגד הקאות מומלצת לכל הטסים אשר סובלים מבחילות, כך שוודאי שמומלצת בחום לנשים בהריון, אם הן סובלות מכך.

-          מאכלים מסוימים עשויים להכביד עלייך ולגרום לגזים, כאשר כמובן שבמהלך טיסה הדבר מאוד לא נעים, וכאבי הבטן עשויים לגרום לך לתחושת לחץ מיותרת - הקפידי לאכול קל ביום הטיסה על מנת לעודד את מערכת העיכול לפעול כהלכה.

-          על מנת למנוע פקקת ורידים, התזוזה על המטוס חשובה ביותר, במיוחד כשמדובר בטיסות ארוכות. הקפידי להתהלך במטוס ולבצע תרגילי מתיחה. בנוסף, גם גרביים אלסטיות או "גרבי טיסה" מפעילות לחץ נחוץ על הרגל, ורצוי לגרוב אותן כחצי שעה לפני ההמראה, ולהוריד כחצי שעה לאחר הנחיתה.

-          הקפידי לחגור את חגורת הבטיחות נמוך ככל האפשר, כך שתהיה כרוכה סביב האגן ולא על הרחם, על מנת להימנע מפגיעה כלשהי. 

צור קשר

מלאו פרטים ונציגנו ייצור עמכם קשר בהקדם: