טיפול באיקקלומין

מטרת האיקקלומין

איקקלומין היא תרופה המשמשת לטיפול בבעיות בביוץ. היא ניתנת באופן אוראלי באמצעות כדורים ולרב מהווה את אחד השלבים הראשונים בטיפולי הפוריות, כאשר מטרתה לסייע לנשים בביוץ סדיר.

 

אופן הטיפול

המינון ההתחלתי בטיפול באמצעות איקקלומין הוא כדור ליום, הניתן מהיום הרביעי או החמישי לוסת, כאשר יש לקחתו במשך 5 ימים. בסיום הטיפול יש לבצע בדיקת אולטרסאונד על מנת לעקוב אחר מספר הזקיקים וגודלם. במקרים בהם התרופה אינה משפיעה, יעלו לרב את מינון הכדורים.

 

נטילת אסטרופם

על אף השפעותיה החיוביות על הביוץ, כחלק מנגזרות השימוש באיקקלומין, רירית הרחם נעשית דקה יותר, דבר המקשה על קליטת העוברים. על מנת לחזק את רירית הרחם ואת הריר הצווארי, יש לקחת אסטרופם החל מהיום ה-8 למחזור ולמשך שבוע ימים. במקרים בהם מקבלים זריקת כוריגון / אוביטרל, יש להפסיק באותו שלב  את נטילת האסטרופם.

 

זריקות כוריגון / אוביטרל

הזריקות מכילות את הורמון הביוץ HCG וגם הן משמשות לגרימת ביוץ בטיפולי הפוריות. זריקות אלו ניתנות ישירות לשריר, כאשר ההמלצה היא לקיים יחסי מין ביום קבלת הזריקה ובמשך יומיים לאחר מכן על מנת שתהיה אפקטיבית.

 

תופעות לוואי אפשריות משימוש באיקקלומין

לטיפול עלולות להתלוות תופעות לוואי כגון גלי חום, רגישות בשדיים, בחילות, כאבי בטן ואף הפרעה בראייה. בעוד שרב תופעות אלו שכיחות, נעלמות במהירות ואינן מהוות סיבה לדאגה, במידה וישנה הפרעה בראייה יש להפסיק מיידית את הטיפול ולפנות לבדיקה רפואית. 

צור קשר

מלאו פרטים ונציגנו ייצור עמכם קשר בהקדם: