הזרעה מלאכותית

מהי הזרעה מלאכותית?

הכוונה בכך היא להזרעה תוך רחמית, פעולה בה מזריקים נוזל בנפח קטן, המכיל תאי זרע איכותיים, לתוך חלל רחמה של האישה. ההזרעה מגדילה את סיכויי ההפריה מאחר ובפרוצדורה מוזרק הזרע ישירות לרחם, לעומת כיצד שמתבצע הדבר בצורה הטבעית, בה עליו לעבור דרך הנרתיק.

 

מדוע נחוצה ההזרעה המלאכותית?

במקרים בהם איכות הביצית נמוכה או שהריר הצווארי מהווה סביבה עוינת, תהווה ההזרעה אפשרות לדלג מעל גורמים אלו ותגדיל משמעותית את סיכויי ההפריה. בנוסף, גם במקרים בהם איכות הזרע נמוכה נחוצה הזרקת הזרע.

 

מהם הסיבוכים האפשריים?

הפרוצדורה נחשבת אינה מסוכנת, כך שקיימים סיכויים נמוכים להיווצרות סיבוכים כתוצאה מכך. עם זאת, חשוב לדעת כי הסיבוכים שעשויים לקרות הם כאבי בטן, המהווים, למעשה, תופעת לוואי ואינם מצריכים נקיטת פעולה כלשהי, וזיהום ברחם או באגן, אשר עשוי לגרום להופעת חום וכאבים. במקרה כזה יש לפנות לרופא המטפל לקבלת הנחיות.

 

מהו אופן הטיפול?

כמובן שעל הפרוצדורה להיעשות במהלך זמן הביוץ המדויק, על מנת להגדיל ככל הניתן את סיכויי האפקטיביות שלה. במועד ההזרעה, מפרידים בין תאי הזרע לנוזל הזרע - כאשר תאי הזרע האיכותיים ביותר מבודדים מהיתר ומוזרקים לרחם האישה. התהליך אינו כרוך בכאבים ונעשה ללא הרדמה. הימנעות מקיום יחסי מין במשך יומיים- שלושה לפני הטיפול מומלצת ועשויה לתרום להצלחתו. 

צור קשר

מלאו פרטים ונציגנו ייצור עמכם קשר בהקדם: