טיפולי פוריות

לפי ההגדרה הרפואית, אי-פוריות נקבעת כאשר זוג לא מצליח להרות אחרי שנה של נסיונות סדירים, פעמיים- שלוש בשבוע, ללא אמצעי מניעה. במקרה ויש בעיית פוריות ידועה מראש אצל אחד מבני הזוג, או אם גילה של האישה מעל 35, רצוי לפנות לרופא כאשר מתחילים לתכנן את ההריון. טיפולי הפוריות מסייעים לכם להתגבר על הגורמים המעכבים או המונעים הריון - ומסייעים להולדת ילדים.

השלב הראשון בבירור הרפואי הוא בדיקת זרע לגבר, על מנת לבדוק את כמות ואיכות זרעו, תוך כדי בדיקה הורמונלית לאישה, על מנת לאבחן הפרעות הורמונליות המעידות על ביוץ בעייתי. לרב תבוצע בדיקת אולטרסאונד לאישה, בכדי לבדוק את הרחם והשחלות. אם תהיה סיבה לחשוד כי בעיית הפוריות נובעת ממבנה הרחם שלה או מחסימה בחצוצרות, יבוצע גם צילום רחם.

טיפול בגונדוטרופינים: גונדוטרופינים מכילים FSH, הורמון אשר מעודד את צמיחתם של הזקיקים בשחלות. הוא מופק בתהליך אשר מזקק את השתן של נשים בגיל הבלות, או באמצעות הנדסה גנטית - ואפקטיבי רק באמצעות הזרקה לשריר או באופן תת-עורי, בהתאם לסוג הזריקה הספציפית. הזריקות ניתנות החל מהיום ה-4 למחזור, ובמשך כל יום עד למועד הביוץ.

 

הפריה חוץ גופית: נעשית במקרים של אי פריון על רקע חסימה בחצוצרות, בעיית זרע קשה או כאשר אף דרך אחרת לא צלחה. שואבים מהאישה ביציות, שעל מנת שיהיו איכותיות לשאיבה - על האישה לקבל טיפול הורמונלי המותאם לגילה ולמצבה ההורמונלי. לאחר השאיבה מניחים כל ביצית בצלוחית מעבדה עם כ-100 אלף זרעים ומחכים מספר ימים עד שתתבצע הפריה. הביצית המופרית מוחזרת לרחם האישה.

 

חשוב לזכור כי מרגע הכניסה להריון, אין שוני מכל הריון אחר - אין בדיקות מיוחדות להריונות שנוצרו כתוצאה מטיפולי פוריות, או סיכונים יוצאי דופן לאם או לעובר.

צור קשר

מלאו פרטים ונציגנו ייצור עמכם קשר בהקדם: